Tervetuloa Luther-kirkkoon kävellen, fillarilla, julkisilla tai autolla (katso parkkihalliohjeet)!

Esteetön sisäänkäynti
Luther-kirkkoon pääsee myös esteettömästi, mutta edellyttää avaimellista henkilöä avaamaan ovia. Sunnuntain klo 16 suomenkielisissä messuissa pääportailla on noin klo 15:40 alkaen tervetulotoivottaja, joka auttaa esteetöntä kulkua tarvitsevia. Muihin tilaisuuksiin tultaessa voi soittaa ovisummeria, joka löytyy katutasosta kirkon pääportaiden ja R-kioskin sisäänkäynnin välistä. Siinä on rappukäytävän ovi, jonka ovikellossa lukee "vahtimestari".

 

Yhteystiedot

Martti Haverinen       

Luther-kirkon vastaava pastori
+358 440 855 689
martti.haverinen@sley.fi


Soili Haverinen
Luther-kirkon teologi
+358 50 549 6116
soili.haverinen@sley.fi

 

International ministry

Pastor Richard Ondicho
+358 40 755 7384
richard.ondicho@sley.fi

 

Tiloja koskevat yhteydenotot:
lutherkirkko@sley.fi

 

Muita Sleyn työntekijöitä Helsingissä

Tapio Kiviranta
Helsingin Pyhän Sydämen kappelin pastori
+358 45 263 1713
tapio.kiviranta@sley.fi

Kullervo Puumala
Sleyn musiikkityön sihteeri, kanttori, director musices
+358 400 568 666
kullervo.puumala@sley.fi

Saija Simanainen
Sleyn lapsi- varhaisnuoriso- ja perhetyönsihteeri
+358 40 505 4041
saija.simanainen@sley.fi

ANNA PALAUTETTA tai ilmoittaudu

Nimesi
Nimesi
 

TILAA UUTISKIRJE!

Lähetämme uutiskirjeen kuukausittain sähköpostiisi.